• zupa pomidorowa

Pomidorowa LOVA

10 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Zupy Pomidorowej. Pomidorówka na stałe wpisała się do jadłospisu w wielu polskich, i nie tylko polskich domach. W czym tkwi siła zupy pomidorowej? Oczywiście w pomidorach! Wiadomo jednak, że w okresie zimowym pomidory dostępne w sklepach nie są tak smaczne i aromatyczne, jak w sezonie letnim. W takim wypadku pomidory zastępowane są koncentratem pomidorowym. Zupa pomidorowa z koncentratu jest może nieco mniej wyrafinowana od tradycyjnej pomidorówki, jednak odpowiednie proporcje mogą zagwarantować kulinarny, pomidorowy sukces.

Zupa pomidorowa na rosole może być przygotowywana na bazie warzyw, choć niektórzy gotują pomidorową na mięsie (zupa pomidorowa bez mięsa to idealna opcja dla wegetarian). Można ją przygotować na bardzo wiele sposobów i podać z czymkolwiek ma się ochotę.
Zupa pomidorowa z makaronem czy zupa pomidorowa z ryżem to najbardziej znane formy podania tego dania. Jeśli chcemy zaserwować zupę pomidorową z makaronem przepis na makaron robiony w domu powinien znaleźć się w naszych kulinarnych zeszytach. Domowy makaron charakteryzuje się naprawdę wyjątkowym smakiem, dlatego warto poświęcić trochę czasu na jego przygotowanie. Ostatnio coraz popularniejsza staje się również zupa pomidorowa krem, której zblendowane składniki tworzą gładką, kremową konsystencję.

Zupa pomidorowa przepis

Składniki: 40 dag mięsa lub kostka rosołowa (w zależności od upodobań), 2 l. wody, 35 dag włoszczyzny, 5 dużych, dojrzałych pomidorów, 1 łyżka masła, 1 łyżka cukru, 1 łyżka mąki pszennej, 0,3 l. słodkiej śmietany, sól, pieprz

Mięso zalać wodą, posolić i gotować około 40-45 minut (lub wykorzystać kostki rosołowe). Do garnka dodać włoszczyznę i dalej gotować. Po ugotowaniu wyjąć wszystko z garnka i przecedzić wywar. Pokrojone pomidory zalać niewielka ilością wody, dodać masło, ugotować pod przykryciem, następnie dodać do odcedzonego wcześniej wywaru. Całość zagotować, potem dodać mąkę wymieszaną wcześniej w połowie szklanki zimnej wody, zagotować ponownie. Na końcu dodać śmietanę.

 

 

Powiązane słowa kluczowe:

zupa pomidorowa przepis
zupa pomidorowa z ryżem
zupa pomidorowa krem
zupa pomidorowa z makaronem
zupa pomidorowa na rosole
zupa pomidorowa z koncentratu
zupa pomidorowa z makaronem przepis
zupa pomidorowa bez mięsa

Share This Post

About Author: admin